• Jasełka w oddziale przedszkolnym

          • Przedstawieniem jasełkowym, śpiewem kolęd i wizytą Świętego Mikołaja - tak maluchy oddziału przedszkolnego uczciły nadchodzące święta Bożego Narodzenia 

          • Zaproszenie na uroczystość ,,Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w wybranych krajach świata"

          • Dyrektor Szkoły, Rada Pedagogiczna i uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Jaroszewicach Grodzieckich mają zaszczyt zaprosić Rodziców, Mieszkańców lokalnej sopłeczności oraz Wszystkich, którym bliskie są tradycje świąteczne, na uroczystość szkolną Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w wybranych krajach świata, która odbędzie się 19 grudnia o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy!!!

          • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

          • W trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Akcja powstała z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha w 1974 roku. Zatwierdzona przez Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym, od 1919 roku, w Polsce. Nasza szkoła czynnie włączyła się w tę akcję. W tygodniu poprzedzającym 21 listopada odbył się konkurs plastyczny pod hasłem Rzuć palenie razem z nami i przeprowadzono w klasach pogadanki nt skutków palenia tytoniu. W czwartek zaś uczniowie rozdawali rodzicom ulotki . Przypominano wszystkim, że palenie tytoniu powoduje różne choroby przewlekłe, w tym choroby serca, ślepotę, miażdżycę, choroby płuc i zaburzenia płodności i jest przyczyną 90% wszystkich nowotworów płuc oraz istotnym czynnikiem ryzyka udarów i śmiertelnych ataków serca. Dzieci zachęcały dorosłych do rzucenia zgubnego nałogu.

          • Szkoła Małego Inżyniera

          • Naucz się z nami budować roboty! 

            Znowu można głosować na naszą szkołę w programie Szkoła Małego Inżyniera. Głosowanie odbędzie się w dniach 25.11.2019- 6.12.2019. Jak głosować? To proste!!! Wejdź na stronę

            www.szkolamalegoinzyniera.pl/glosowanie. 

            Możesz też skorzystać z linku:

            https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-756.

            Oddaj głos na naszą Szkołę. Codziennie możesz oddać jeden głos. Zachęć znajomych i bliskich do głosowania. Możesz też udostępnić post na FB. Dziesięć szkół z największą ilością głosów otrzyma atrakcyjne nagrody, m.in. zestawy Lego Mindstrom EV3 do samodzielnego programowania o wartości 6000 złotych

             

             

          • Przy mogile Powstańców Styczniowych w Grabowej

          • ,,A w tym lesie jest mogiła. W niej żołnierz nieznany... Zginął za Ojczyznę, za naszą wolność, za polską mowę... Oddał swoje życie."

            W 101 rocznicę odzyskania Niepodległości nasi uczniowie oddali część nieznanym powstańcom styczniowym poległym w zachodniej części dawnego Królestwa Kongresowego, przy granicy z zaborem pruskim pochowanym w zbiorowej mogile w lesie, w pobliżu Grabowej oraz wszystkim poległym za wolność naszej Ojczyzny podczas uroczystości gminnych.

          • Zbieramy kasztany

          • Uczniowie, po raz kolejny, zbierali kasztany. Zebrali aż 1605 kilogramów tych uroczych darów lasu. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną zakupione gry plenerowe.

          • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

          • Dzisiaj wielka jest rocznica- 11 listopada!                                                                                                         

            Tym, co zmarli za Ojczyznę, 

            Hołd wdzięczności Polska składa. 

            Im to bowiem zawdzięczmy wolność,

            Polską mowę w szkole, 

            To,że tylko z kart historii

            Poznajemy dziś niewolę!

             

            101 rocznicę Odzyskania Niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem, w którym uczniowie przypomnieli, jak kręte były drogi Rzeczpospolitej do wolności. Wspominali niezłomność Polaków, ich upór i determinację, a przede wszystkim, jak wielką ofiarę złożyli, ofiarę własnej krwi i życia, by Polska po 123 latach rozbiorów wróciła na mapy Europy

          • Szkoła do hymnu

          • 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju, przyłączając się do akcji ,,Szkołą do hymnu" i śpiewając nasz hymn. 

          • Nagroda za projekt ,,Nabywanie wysokiej świadomości ekologicznej uczniów Szkoły Podstawowej w Jaroszewicach Grodzieckich poprzez działania proekologiczne"

          • Nasza szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 6000 zł z budżetu Województwa Wielkopolskiego za projekt ,,Nabywanie wysokiej świadomości ekologicznej uczniów Szkoły Podstawowej w Jaroszewicach Grodzieckich poprzez działania proekologiczne" zgłoszony do Konkursu pn. ,,Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego" - XX edycja 2019 roku. Projekt przygotowała pani Ewa Jankowska. Ona też, wraz z panem Dyrektorem, otrzymała zaproszenie na jubileuszową Galę XX edycji Konkursu, by na uroczystości odebrać pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!!!

          • Ognisko

          • Tuż przed długim weekendem Rada Rodziców przygotowała nam niespodziankę - ognisko z pieczonymi kiełbaskami. 

          • Szkoła pamięta

          • ,,Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć." Jan Paweł II

            Listopad to czas zadumy, czas pamięci o tych, którzy odeszli. To również moment, gdy szczególnie pamiętamy o zmarłych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem naszego szacunku dla ich wyjątkowego życia i dokonań. Uczniowie naszej szkoły oddali cześć bohaterom poprzez uporządkowanie terenu zbiorowej mogiły bezimiennych powstańców styczniowych, usytuowanej na skraju lasu koło miejscowości Grabowa oraz zapalenie zniczy i złożenie kwiatów. 

          • Lekcja edukacji leśnej

          • Lubię chodzić właśnie tam, gdzie powietrze czyste mam, drzewa dają zdrowy cień, gdy upalny bywa dzień. Ludzie grzyby tam zbierają, jagód dzban za darmo mają, a wiewiórki, jeże, mrówki mają właśnie w nim kryjówki !

            Jak najlepiej poznać las? Podczas wycieczki! Wiedzą o tym uczniowie klasy II, którzy wraz z wychowawczynią poszli do lasu. Tam poznawali drzewa naszych lasów oraz owoce leśne, nazywali ptaki i zwierzęta, a także rozmawiali o konieczności ochrony lasów przed negatywnym wpływem człowieka. Nie zabrakło też czasu na przyjemnośc! Uczniowie z wielką ochotą  zajęli się zbieraniem grzybów oraz rywalizowali w różnych grach i zabawach. Z wycieczki drugoklasiści wrócili pełni wrażeń.

             

             

          • Ślubowanie klasy pierwszej

          • Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością czeka ono każdego dnia na spotkanie z kolegami, ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

            Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością czeka ono każdego dnia na spotkanie z kolegami, ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. Ten dzień już nastąpił! 17 września kolejna grupa pierwszoklasistów stała się uczniami naszej szkoły. Milusińskim serdecznie gratulujemy i życzymy samych wesołych chwil i szóstek w dzienniku!!!

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej to dzień szczególny, to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsług i tych, co szkły prowadzą. W tym dniu składamy życzenia wszystkim nauczycielom za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie dziecięcych serc i umysłów. Nie zabrakło też serdecznych życzeń od Burmistrza i Rady Gminy.

          • Dzień Chłopca

          •  Dzień Chłopca w naszej szkole!

            Z okazji Dnia Chłopca w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Było mnóstwo zabawy. Nie zabrakło popisów tańca i licznych konkursów. Wszyscy doskonale się bawili!

        • Ile żab waży księżyc?
          • Ile żab waży księżyc?

          • 17 września nasi uczniowie wzięli udział w transmisji iTeatru TVP. Spektakl pt."Ile żab waży księżyc" przygotował Teatr Ateneum w Katowicach. Uczniowie oglądali przedstawienie z wielkim zainteresowaniem. Stało się ono dla nich lekcją realcji z rówiesnikami i dorosłymi.

            Baśń opowiadała o niecodziennym spotkaniu Króla samochwały z samotnym, przybyłym nie wiadomo skąd chłopcem, zadającym dorosłemu władcy masę bardzo ważnych z jego punktu widzenia, zupełnie abstrakcyjnych pytań. Zirytowany dziecięcą bezpośredniością Król próbuje  ignorować intruza, a w końcu pozbyć się go.

             

            Zderzenie ich odmiennych światów stało się okazją do tego, by nabrać dystansu do siebie samego, a może nawet nieco się odmienić. Król na nowo odkrywa dawno ukrytą własną wrażliwość i potrzebę przyjaźni, otwiera się na małego człowieka i jego fantazję i ciekawość świata. Dowcip językowy zawarty w zgrabnie napisanych dialogach oraz zabawne sytuacje sprawiają, że poważne przesłanie dociera do widza niepostrzeżenie, ale skutecznie.

             

            Baśń oparta została na tekście Maliny Prześlugi, nagrodzonym w XXIX Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (2018), organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.